Четвер, 25.04.2024, 14:00
Вітаю Вас Гість | RSS

ДІЛОВОДСТВО

Вимоги до документів,підготовлених до друкування

1.1.2. Вимоги до документів,підготовлених до друкування.
Текст документів на папері формату А4 друкують через 1,5 міжрядкових інтервалу, а формату А5 — через 1 міжрядковий інтервал. Тексти документів, що готуються до друку, друкуються через 2 міжрядкових інтервали.Реквізити (крім тексту), які складаються з кількох рядків, друкуються через 1 міжрядковий інтервал. Складові реквізитів "Адресат", "Гриф затвердження", "Відмітка про наявність додатка", "Гриф по¬годження" відокремлюються один від одного 1,5-2 міжрядковими інтервалами, наприклад:
Погоджено
2
Заступник міністра
1,5
(підпис) (ініціали, прізвище)
1
Дата
Реквізити документа відокремлюються один від одного 1,5-2 міжрядковими інтервалами. Назву виду документа друкують великими літерами.Розшифровку реквізиту "Підпис" друкують на рівні останнього рядка найменування посади без інтервалів між ініціалами й прізвищем.Максимальна довжина рядка багаторядкових реквізитів — 28 знаків.
Якщо заголовок до тексту перевищує 150 знаків (5 рядків), його можна продовжувати до межі правого поля. Крапка в кінці заголовка не ставиться.
Під час друкування документів використовують вісім стандартних положень табулятора:
0 — від межі лівого поля — для реквізитів "Заголовок до тексту", "Текст" (без абзаців), "Відмітка про наявність додатка", "Прізвище виконавця та номер його телефону", "Відмітка про виконання документа й направлення його до справи", найменування посади в реквізиті "Підпис" та "Гриф погодження", за-свідчувального напису "Згідно", а також слів "Слухали", "Виступили", "Вирішили", "Постановили", "Наказую", "Пропоную";
1 — після 5 друкарських знаків — для складання таблиць і трафаретних текстів;
2 — після 24 друкарських знаків — для складання таблиць і трафаретних текстів;
3 — після 24 друкарських знаків — для складання таблиць і трафаретних текстів;
4 — після 32 друкарських знаків — для реквізиту "Адресат";
5 — після 40 друкарських знаків — для реквізитів "Гриф затвердження" та "Гриф обмеження доступу до документа";
6 — після 48 друкарських знаків — для розшифровки підпису в реквізиті "Підпис";
7 — після 56 друкарських знаків — для складання таблиць і трафаретних текстів, а також для кодів за Українським класифікатором підприємств і організацій (УКПО) та Українським класифікатором управлінської документації (УКУД).
За наявності кількох грифів затвердження й погодження їх розміщують на одному рівні вертикальними рядками, починаючи від положень табулятора 0, 1, 5.
Якщо в тексті документа йдеться про додатки або виділене в самостійний абзац посилання на документ, що став підставою для його видання, слова "Додаток" і "Підстава" друкуються від положення табулятора 0, а текст до них — через один міжрядковий інтервал.Якщо документи оформляються на кількох сторінках, друга та наступні сторінки повинні бути пронумеровані. Номери сторінок проставляються посередині верхнього поля аркуша арабськими цифрами без слова "сторінка" та розділових знаків.Друкований текст документа обов'язково перевіряє виконавець. На рукописі він зазначає, скільки примірників необхідно друкувати, на якому форматі, дату здачі матеріалів до тиражування.Невеликі за обсягом документи розмножує безпосередньо секретар за допомогою оргтехніки на його робочому місці. Розмноження великих за обсягом документів повинно здійснюватись спеціалізованим підрозділом за такими правилами:
• для виконання розмножувальних робіт виконавець заповнює замовлення, яке підписує керівник структурного підрозділу;
• документи на розмноження передаються разом із замовленням. При цьому замовленню присвоюється номер, зазначається дата його передачі, встановлюється термін виконання замовлення;
• замовлення реєструється у спеціальному журналі обліку робо¬ти. Особа, яка одержує розмножений документ, розписується на замовленні із зазначенням дати одержання;
• оригінали документів після виготовлення з них копії поверта¬ються за належністю.

akadem2.at.ua
monster

Меню сайту
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0