Понеділок, 20.05.2019, 02:24
Вітаю Вас Гість | RSS

ДІЛОВОДСТВО

Підготовка та оформлення наказів про заохочення і стягнення

2.1.4. Підготовка та оформлення наказів про заохочення і стягнення.
До працівників підприємств, установ, організацій можуть застосовуватись будь-які заохочення, що містяться в затверджених трудовими колективами правилах внутрішнього трудового розпорядку.Заохочення застосовуються власником або уповноваженим ним органом разом або за погодженням із профспілковим комітетом підприємства, установи, організації. Заохочення оголошуються наказом в урочистій обстановці й заносяться до трудових книжок працівників відповідно до правил їх ведення на сторінці "Відомості про заохочення" по формі:
 № запису Дата (число, місяць, рік) Відомості про заохочення, пов'язані
з роботою на підприємстві, в установі або організації


 На підставі чого внесено

запис (документ, його дата і номер)

 1 2 3 4
За особливі трудові заслуги працівники подані у вищестоящі органи до заохочення, до нагородження орденами, медалями, почесними грамотами, нагрудними значками і до присвоєння почесних звань і звання кращого працівника за своєю професією.Заохочення за особливі трудові заслуги заносяться до трудових книжок працівників відповідно до правил їх ведення на сторінці "Відомості про нагородження" по формі:

 № запису Дата (число, місяць, рік)

 Відомості про нагородження орденами і

медалями, присвоєння почесних звань

На підставі чого внесено запис

(документ, його дата і номер) 

 1 2 3 4
Наказ готують працівники кадрової служби, і він видається по особовому складу на підставі загальних вимог, загальних положень цієї глави.Для оперативного контролю за застосуванням заохочень і їх обліку у відділі кадрів ведеться журнал обліку заохочень по формі:
 
запису


 Прізвище,

ім'я,

по батькові

 Посада,

місце

роботи

 За що

заохочений

Вид

заохочення 

 Коли заохоченний

(номер наказу і дата)

 1 2 3 4 5 6
За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один із таких засобів стягнення:
1) догана;
2) звільнення.
Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників і інші дисциплінарні стягнення. Дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право приймати на роботу (обирати, затверджувати і призначати на посаду) працівника. Також стягнення застосовується безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не враховуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебуванням його у відпустці. Дисциплінарне стягнення оголо-шується у наказі (наказ готується на підставі вимог загальних положень цієї глави) і повідомляється працівникові під розписку (ст. 149 КЗпП України). До застосування стягнення власник або уповноважений ним орган повинен отримати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення (на випадок відмови складається акт). За кожне порушення дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення. Стягнення діє протягом року, проте за сумлінну працю може бути знято раніше. Протягом дії стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.Для контролю за застосуванням стягнень і їх обліку у відділі кадрів ведеться журнал обліку дисциплінарних стягнень по формі:
 № запису Прізвище, ім'я, по батькові Посада, місце роботи За що застосоване стягнення Вид стягнення Коли застосоване (дата і номер наказу) Коли знято (дата і номер наказу)
 1 2 3 4 5 6 7
Контрольні питання
1. Що регламентують накази по особовому складу?
2. Назвіть основні реквізити наказів по особовому складу.
3. Якими документами оформляється прийняття працівників на роботу?
4. Яку інформацію містить розпорядча частина наказу про переведення працівника на іншу посаду?
5. Як оформляються заохочення і стягнення?


akadem2.at.ua
monsterМеню сайту
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0